Zadbaj o swój samochód

Renata

Każdy właściciel samochodu, szczególnie nowego i ładnego samochodu bardzo chce, aby ten stan utrzymał się jak najdłużej. Często jednak jest to wręcz niemożliwe. Samo regularne odwiedzanie myjni nie wystarczy, aby samochód prezentował się okazale. Rozwiązaniem tego problemu, jest auto detailing. Dzięki skorzystaniu z takich usług macie szansę zadbać o swój samochód. Jeżeli zastanawiacie się czym jest i kiedy robić auto detailing, to zachęcam do dalszej lektury.

Czym jest auto detailing?

Auto detailing to szereg różnych usług, które polegają na profesjonalnym i bardzo dokładnym, wieloetapowym czyszczeniu i renowacji samochodu. Zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Dobrze przeprowadzone i wykonane zabiegi autodetailingu bardzo poprawiają wygląd. Oprócz tego pozwalają one zabezpieczyć pojazd przed działaniem różnych warunków zewnętrznych.

Dla wielu osób autodetailing kojarzy się jedynie z myciem samochodu. Jest to jednak bardzo błędne przekonanie. Podstawową cechą autodetailingu jest dokładność. Czynności wykonywane są powoli i bardzo starannie. Autodetailing zajmuje zazwyczaj wiele godzin dla jednego samochodu. Dzięki temu najmniejsze nawet zakamarki są dokładnie wyczyszczone oraz odrestaurowane. W zakres prac wchodzi zarówno pielęgnacja jak i czyszczenie foteli Poznań i innych elementów.

Zakres prac wewnątrz auta


Pierwszym i najważniejszym krokiem jest dokładne oczyszczenie i wymycie tapicerki, wykładzin oraz wszelkich elementów plastikowych. Oprócz tego podczas autodetailingu wnętrza wykonywane jest bardzo dokładne odkurzanie. Wyciągane są kurze z najgłębszych zakamarków. Sposób czyszczenia samochodu zawsze specjalista dopasowuje do konkretnego auta i stanu jego zabrudzenia. Wiele również zależy od tego z jakich materiałów wykonana jest tapicerka. W zakres prac wchodzi również impregnacja tapicerki co pozwala zabezpieczyć ją na długi czas przed ponownym zabrudzeniem. Specjalne kosmetyki również wzmacniają materiał dzięki czemu chroni to przed przetarciami czy też pęknięciami lub rysami. Ostatnim z etapów autodetailingu w środku jest kompleksowe mycie szyb oraz ozonowanie wnętrza samochodu. Dzięki temu można pozbyć się grzybów.

Auto detailing z zewnątrz

Drugim rodzajem zabiegu detailingu samochodu jest autodetailing z zewnątrz. Tutaj czynności skupiają się między innymi w głównej mierze na dokładnym wyczyszczeniu i zabezpieczeniu karoserii oraz lakieru. Do tego jednak dochodzi również czyszczenie i renowacja na przykład atrapy chłodnicy czy też emblematu lub wlewu paliwa. Warto jest regularnie wykonywać takie prace.