Czyszczenie foteli samochodowych domowymi sposobami

Renata

Czy czyszczenie foteli Poznań musimy zlecić profesjonalistom? Możemy tak zrobić, ale możemy także pokusić się o ich samodzielne czyszczenie. Nie bierzmy się jednak za to bez odpowiedniego przygotowania. Pomocne okażą się wskazówki oraz porady. Takich nie zabraknie z pewnością w tym artykule.                       

Czym wyczyścić fotele samochodowe?

Zasady czyszczenia foteli w samochodzie są dosyć trudne

Metod tak naprawdę jest kilka. Pierwsza z nich to ocet zmieszany z wodą. Jedną łyżeczkę octu dodajemy do litra wody. Taka mieszkanka skuteczni wywabia palmy z kawy, jak i z innych napojów. Drugi sposób to sok z cytryny. Sok z cytryny świeżo wyciśnięty pozwala nam na szybkie pozbycie się zabrudzeń, które są spowodowane wylaniem się soku lub herbaty. Okazuje się, że bardzo dobrze sprawdza się także płyn do naczyń. Dzięki niemu usuniemy bez problemu tłuste plamy jak przykładowo plamy ze smaru samochodowego, czy też tłustych spożywczych składników. Ostatni sposób to talk. Radzi sobie znakomicie z plamami po margarynie oraz po maśle.

Cenne wskazówki oraz porady

Czy czyszczenie foteli Poznań musimy zlecić profesjonalistom?

Zasady czyszczenia foteli w samochodzie są dosyć trudne. Pierwsza z nich mówi o tym, aby rozpocząć zawsze od odkurzenia dokładnego. W tym celu użyjmy końcówki do miejsc trudno dostępnych. Dzięki niej dotrzemy w takie miejsce jak miejsce pomiędzy oparciem oraz siedziskiem. Przestrzegamy przed używaniem szczotek o dosyć twardym włosiu, jak i gąbek z polerującą powierzchnią. Mogą się one przyczynić do mechacenia materiału, a także pogorszenia jego stanu. Wystarczające w zupełności będzie nałożenie środka czyszczącego na powierzchnię zabrudzoną, jak i odczekania do momentu, gdy zacznie działać. Później pozostaje tylko wyciąganie brudu. Na sam koniec należy odkurzyć powierzchnię.

Kolejna zasada wskazuje na to, aby postępować według wszelkich zaleceń, które widnieją na etykiecie preparatu przez nas wybranego. Nie pozostawiajmy go dłużej na naszych fotelach, niż sugeruje sam producent. Takowe działanie powodować może odbarwienia. Jeśli w opisie produktu jest zawarta informacja o samej konieczności wykonania testu, to nie ignorujmy jej. Wystarczy, że naniesiemy niewielką ilość środka w miejscu mało widocznym i możemy sprawdzić, czy nie wchodzi on w żadną reakcję szkodliwą z daną tkaniną. Jeśli nie jesteśmy w stanie sobie poradzić samodzielnie z wywabieniem co po niektórych plam, to warto nasz samochód oddać w ręce specjalisty. Profesjonaliści z myjni radzą sobie genialnie nawet z bardzo dużymi zabrudzeniami. Traktują to jako pewne wyzwanie.