Kosmetyka aut – co to takiego?

Renata

Kosmetyka aut ma naprawdę ogromne znaczenie. Kierowcy zdają sobie sprawę, że lśniący samochód to najlepsza wizytówka jego właściciela. Przez lata zmieniały się możliwości w tym zakresie. Obecnie dostępnych jest wiele produktów chemii samochodowej. Na rynku znajdziesz także profesjonalne firmy, które zajmują się kosmetyką aut.

Co składa się na kosmetykę aut?

Kosmetyka aut Poznań to zadanie, które jest ważne nie tylko ze względu na reprezentatywność. Owszem, jak wspomnieliśmy czysty i zadbany pojazd to wizytówka właściciela. Lśniący samochód to również ważna kwestia, jeśli myślisz o jego odsprzedaży. Dzięki temu jest większa szansa, że auto znajdzie nowego właściciela.

Kosmetyka aut to nie tylko jego umycie specjalistycznym szamponem oraz woskowanie. To wiele różnych zabiegów, które muszą być wykonane w odpowiedniej kolejności i przy użyciu dobrej jakości preparatów oraz sprzętu.

Kosmetyka aut ma naprawdę ogromne znaczenie

Dekontaminacja, mycie i suszenie

Dekontaminacja polega na spryskaniu nadwozia specjalnymi środkami, które usuwają z lakieru osad metaliczny oraz smolisty. Preparat należy dokładnie spłukać i dopiero wtedy możesz przejść do właściwego mycia oraz suszenia nadwozia. Należy pamiętać o tym, by korzystać z chemii samochodowej o neutralnym pH.

Korekta i zabezpieczenie lakieru

Do korekty lakieru samochodowego warto wykorzystać pastę ścierną oraz maszynę polerską. Możesz również to zrobić przy pomocy gąbek lub ścierek. Pamiętaj jednak, aby użyć nowych produktów. Na zużytych ścierkach lub gąbkach mogą zalegać drobiny piasku, które porysują karoserię. Korekta i zabezpieczenie lakieru to zadanie dosyć skomplikowane. Potrzeba dobrych narzędzi oraz umiejętności, gdyż w przeciwnym razie na nadwoziu pozostaną tzw. hologramy.

Wnętrze kabiny pasażerskiej, felgi, szyby

W przypadku felg również należy pamiętać o tym, by korzystać z nowych gąbek czy szmatek. Kolejność działania jest identyczna jak w przypadku lakieru. Na początek oczyść felgi przy użyciu glinki. Po umyciu i osuszeniu nałóż specjalny wosk, który zabezpieczy elementy przed wysokimi temperaturami oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Kosmetyka aut to również czyszczenie wnętrza kabiny, przede wszystkim tapicerek.

Gdzie przeprowadzić kosmetykę auta?

Gdzie wykonywana jest kosmetyka aut? Poznań to jedno z miast, w którym znajdziesz wiele firm specjalizujących się w tego typu zadaniach. Fachowiec dokładnie oceni kondycję poszczególnych elementów i dobierze odpowiednie środki oraz technikę czyszczenia. Firmy posiadają specjalistyczną chemię samochodową oraz urządzenia, dzięki którym praca przebiega sprawnie, a efekt końcowy z pewnością zachwyci każdego.