Kosmetyki samochodowe w car detailingu

Renata

Twój samochód wymaga troskliwej opieki, diagnostyki i napraw w odpowiednim czasie oraz troskliwej pielęgnacji. Właśnie do tego celu należy stosować specjalne produkty do pielęgnacji samochodów dostępne luzem. Z jego pomocą można zachować atrakcyjny wygląd samochodu, który zyska bardziej stylowy i kosztowny wygląd.

Dlaczego potrzebne są produkty do pielęgnacji karoserii?

Produkty do pielęgnacji samochodów to specjalne preparaty przeznaczone do dbania o wygląd samochodów. Auto kosmetyka Poznań korzysta z produktów, które mogą być używane do wielu różnych elementów znajdujących się w samochodzie. Można uch używać do mycia i czyszczenia samochodu, usuwania nieprzyjemnych zapachów, ochrony różnych części przed uszkodzeniem oraz po prostu do upiększania samochodu.

Twój samochód wymaga troskliwej opieki, diagnostyki i napraw w odpowiednim czasie oraz troskliwej pielęgnacji

Na rynku dostępne są następujące rodzaje produktów do pielęgnacji samochodów:

  • Specjalne szampony i pasty do polerowania;
  • Środki czyszczące i myjki bezwodne;
  • Odświeżacze powietrza.

Jaki szampon do samochodu wybrać?

Szampony samochodowe muszą być rozcieńczone w wodzie. Służą one do mycia samochodu. Taki produkt nie naruszy powierzchni, nie pozostawi smug, a dodatkowo będzie miał czasowe działanie ochronne przed różnymi czynnikami zewnętrznymi. Specjalne preparaty do czyszczenia trudniejszych do usunięcia zabrudzeń nie wymagają rozcieńczania wodą.

Pasta polerska – jak wybrać najlepszy produkt?

Pasty polerskie są stosowane w celu nadania samochodowi atrakcyjnego połysku. Czasami mogą być również ścierne, co pomaga w usuwaniu drobnych zadrapań. Pasty mogą mieć działanie ochronne, odświeżające lub ścierne. Woskowe środki polerujące nadają samochodowi lśniący połysk.

Niektóre produkty są używane nie tylko do czyszczenia karoserii i wnętrza, ale także do czyszczenia wnętrza samochodu

Środki czyszczące do auta

Środki czyszczące również występują w wielu odmianach. Niektóre nadają się do skóry i tkanin, inne do kół i tworzyw sztucznych, a jeszcze inne do winylu i gumy. Mogą to być różne spraye i pianki, proszki i płyny. Aby dokładnie oczyścić powierzchnię, bardzo ważny jest wybór odpowiedniego środka do pielęgnacji samochodu.

Auto-chemikalia – pielęgnacja samochodu

Korzyści płynące z używania takich produktów są oczywiste. Przedłużają one przecież żywotność tapicerki skórzanej i poprawiają jej właściwości użytkowe. Ponadto istnieją produkty, które tworzą niewidzialną barierę ochronną, która odpycha kurz i wilgoć oraz sprawia, że tapicerka skórzana jest znacznie bardziej odporna na obciążenia mechaniczne.

Niektóre produkty są używane nie tylko do czyszczenia karoserii i wnętrza, ale także do czyszczenia wnętrza samochodu. Z takimi środkami należy obchodzić się ostrożnie, ponieważ niektóre chemikalia mogą uszkodzić tworzywa sztuczne i skórę. Należy uważnie przeczytać instrukcje i prawidłowo rozcieńczyć środki chemiczne w wodzie. Środki chemii samochodowej obejmują również środki do czyszczenia szyb i felg.