Konserwacja lakieru samochodowego płynnym szkłem

Renata

Dodatkowe powłoki w celu korekty lakieru mogą być nakładane wyłącznie przez wykwalifikowanych specjalistów posiadających niezbędne umiejętności i sprzęt. Aplikacja płynnego szkła jest wykonywana profesjonalnie przez naszych rzemieślników, dzięki ich bogatemu doświadczeniu z różnymi kompozycjami i specjalnymi narzędziami. Stosowanie płynnego szkła w samochodach wymaga dużej odpowiedzialności i wiedzy.

Płynna baza szklana na karoserii samochodu

Powłoka ta składa się z SIO2, tlenku krzemu zawierającego kryształy o temperaturze topnienia około 2000 stopni. Chronią karoserię samochodu i nadają mu atrakcyjny połysk. Konserwacja lakieru Poznań i pokrycie samochodu płynnym szkłem to świetny sposób na zachowanie atrakcyjnego wyglądu samochodu i utrzymanie lakieru w dobrym stanie.

Szkło płynne do samochodu – co to jest i dlaczego jest potrzebne

Dodatkowe powłoki w celu korekty lakieru mogą być nakładane wyłącznie przez wykwalifikowanych specjalistów posiadających niezbędne umiejętności i sprzęt

Posiadanie samochodu nie jest już wyznacznikiem luksusu. Prawie każda rodzina ma samochód, a nawet kilka. Samochód jest intensywnie użytkowany, a właścicielowi jest bardzo wygodnie i korzystnie, gdy wymaga on mniejszej troski. Aby skrócić czas mycia samochodu i przedłużyć żywotność lakieru, można zastosować płynne szkło do lakieru. O popularności tej metody mogą świadczyć poczytne opinie w Internecie, szeroki asortyment płynnych szyb w sklepach internetowych oraz usługi nakładania płynnych szyb w prawie każdym centrum samochodowym.

Płynne szkło samochodowe i jego zalety

Nowy samochód jest doceniany za wszystko, co w nim nowe – mechanizmy, doskonały wygląd, a nawet szczególny zapach. Od czasu pojawienia się na rynku płynnego szkła możliwe jest przywrócenie samochodowi blasku i głębi koloru. Jego zastosowanie ma kilka zalet:

  • Chroni powłokę lakierniczą. Szkło w płynie do samochodów, tworząc mocną, twardą warstwę, przez długi czas chroni karoserię przed odpryskami, zarysowaniami i negatywnym wpływem środowiska. Chroni również przed zanieczyszczeniami chemicznymi, np. w zimie przed zniszczeniem karoserii przez odczynniki, a przez cały rok przed szamponami w myjniach samochodowych.
  • Nadaje lakierowi samochodowemu lustrzany połysk i blask. Płynne szkło do samochodów jest całkowicie przezroczyste i nadaje karoserii połysk,
  • Chroni przed promieniami UV, dzięki czemu lakier nie blaknie pod wpływem słońca.
  • Lakier jest odporny na działanie temperatur i niezależnie od pogody jest chroniony ciepłem.
  • Ma również działanie antystatyczne. Dzięki temu na powierzchni samochodu nie gromadzi się ładunek elektrostatyczny.

Wszystkie kompozycje płynnego szkła mają właściwości samoczyszczące i konserwujące powierzchnię lakieru. Dzięki warstwie ciekłego szkła można zapobiec procesom rdzewienia, co ułatwia utrzymanie samochodu w dobrym stanie.