Co powinniśmy wiedzieć o czyszczeniu felg?

Renata

Każdy kierowca, który przynajmniej raz mył samodzielnie swój samochód, wie, która jego część jest zdecydowanie najtrudniejsza w czyszczeniu. Czarny osad oraz brud na kołach jest w zasadzie rodzajem zanieczyszczenia, który jest najtrudniejszy w myciu. Wszystkie największe zanieczyszczenia skupiają się na naszych felgach. Właśnie dlatego czyszczenie felg Poznań (więcej: https://glancprojekt.pl/uslugi/zabezpieczenie_felgrenowacjamalowaniepolerowanie_felg) wydaje się zadaniem dosyć uciążliwym. Wymaga od nas zastosowania wszelkich specjalistycznych preparatów.

Od czego należy zacząć?

Każdy kierowca, który przynajmniej raz mył samodzielnie swój samochód, wie, która jego część jest zdecydowanie najtrudniejsza w czyszczeniu

Zacznijmy przede wszystkim od elementarnej wiedzy. Zwykły drogowy brud jest raczej niewielkim problemem. Możemy go usunąć przy wykorzystaniu specjalnego szamponu. Jednak czarny osad z hamulca jest całkiem inną sprawą.

Druga kwestia to także dbanie regularne o stan naszego samochodu. Mamy tutaj na myśli nie tylko karoserię, ale także nadwozie. Jeśli samochód jest czyszczony jedynie w automatycznej myjni, a czyszczenie ręczne felg wykonywane jest raz na pół roku, to nawet najlepszy z preparatów nie usunie przy pierwszym myciu wszystkiego. Felgi oraz alufelgi powinniśmy czyścić przynajmniej jeden raz na kwartał. Jednak raz na dwa tygodnie potraktujmy je odpowiednim woskiem lub impregnatem. Dzięki temu łatwiej będziemy o nie mogli zadbać w przyszłości. W razie jakiś większych problemów możemy wybrać identyczny środek polerski, który jest stosowany w przypadku karoserii.

Czyszczenie felg

Na początek powinniśmy się zaopatrzyć w dostęp do bieżącej wody

Na początek powinniśmy się zaopatrzyć w dostęp do bieżącej wody. Świetnie sprawdzi się myjka ciśnieniowa. Jednak, gdy jej nie posiadamy, to wystarczy także wiadro i gąbka. Przydatna będzie mała szczotka oraz pędzelek do szorowania w miejscach trudniej dostępnych. Czym należy czyścić felgi? Pod kątek chemicznych środków należy zakupić młyn do mycia obręczy. Sprawdźmy, czy ma aplikator. Dzięki temu będzie to nieco łatwiejsze. W przypadku obręczy niemytych, czy też mocno zabrudzonych możemy zastosować pastę polerską lekkościerną, jak i wspomniany już wosk, który naszą felgę zabezpieczy na znacznie dłużej. W pierwszej kolejności koła spryskuje się środkiem do felg. Omijajmy miejsca, w których zauważamy jakieś odpryski lakieru. Później pozostaje już nanieść preparat przy pomocy rozpylacza bezpośrednio na felgi. Po chwili brud spłukujemy razem z detergentami. Gdy nie czujemy się na siłach, to lepiej od razu postawić na wizytę u specjalisty w tej dziedzinie. Będziemy musieli zapłacić, ale przynajmniej będziemy mieli pewność, że wszystko zostało należycie wykonane.