Chemia samochodowa – co to takiego?

Renata

Podział chemii samochodowej

Chemia samochodowa Poznań jest określeniem ogólnym wszelkich środków pielęgnujących oraz czyszczących do poszczególnych części samochodowych. Można się często spotkać także z takimi nazwami jak autokosmetyki czy też kosmetyki samochodowe. Są to różne preparaty, które to dzięki swojemu składowi pomagają wyczyścić nasz samochód, a do tego nie niszczą w żadnym wypadku jego powierzchni. Jest to niezmiernie ważne, gdy chce się wyczyścić samodzielnie delikatne części składowe samochodów.

Chemię samochodową możemy ogólnie podzielić na dokładnie trzy grupy. Są to kosmetyki do pielęgnowania karoserii samochodowej, kosmetyki do pielęgnowania wnętrza samochodu, jak i preparaty do konserwacji. Jak się można domyśleć, jest to podział bardzo ogólny i w każdej z tych grup produktów można odnaleźć wiele przeróżnych środków kosmetycznych. Na przykład wśród wszelkich kosmetyków do pielęgnowania karoserii samochodu wymienić można polerujące, środki nabłyszczające oraz preparaty myjące.

Warsztatowa chemia

Są to także preparaty przeznaczone do konserwowania oraz pielęgnowania samochodów najczęściej używane w naprawczych warsztatach. Są to substancje wysoce wyspecjalizowane. Zaliczyć do nich możemy między innymi różnego rodzaju uszczelniacze, kleje oraz silikony, a do tego preparaty, które zapobiegają pojawianiu się korozji. Oczywiście co po niektórych z nich nie możemy samodzielnie używać. Jednak należy najpierw zapoznać się dokładnie z instrukcją użytkowania lub też zapytać się o poradę mechanika zaprzyjaźnionego. Przy stosowaniu tego rodzaju preparatów musimy zachować szczególną uwagę. Dlaczego? Wiele preparatów zawiera substancje żrące.

Gdy nie znamy się na chemii samochodowej, lakierowaniu, czy też na innych procesach, to powinniśmy czynności te zlecić specjalistom (więcej). Nie musimy się obawiać, ponieważ takich na rynku nie brakuje. Czasami wykonując coś, na czym się nie znamy, możemy narobić więcej szkody niż pożytku. Nie ryzykujmy. Możemy zranić niechcący siebie, ale także nasz samochód. Fachowiec podchodzi do wszystkiego z największą precyzją, pomoże dobrać najlepszą technikę oraz przedstawi nam koszt danej usługi. Oczywiście kwota jest zależna od usługi, na którą się decydujemy. Warto porównać koszt danej usługi w różnych firmach. Wybór najtańszej zwykle nie jest dobrym wyborem. Czasem lepiej nieco dołożyć i mieć pewność, że usługa zostanie wykonana na piątkę z plusem i będziemy z rezultatów bardzo, ale to bardzo zadowoleni.