Auto kosmetyka – czym jest?

Renata

Czy auto kosmetyka to droga usługa?

Auto kosmetyka Poznań to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, których samochód nie prezentuje się tak dobrze jak w dniu, w którym go kupiliśmy (więcej tutaj). Nie wszyscy mają świadomość, że rezultat procesu będzie znacznie lepszy w porównaniu do tradycyjnego mycia i woskowania. Poza tym auto kosmetyka przywiązuje uwagę do wszystkich nawet najdrobniejszych szczegółów, jak usuwanie rys z lakieru, mikrozadrapań oraz resztek owadów. Podczas tego procesu jest dokonywane także czyszczenie komory wlewu paliwa.

Osoba, która się zdecyduje na poddanie swojego samochodu takiej kompleksowej pracy sprawi, że podniosą zdecydowanie wszelkie walory estetyczne samochodu. Tym samym wzrośnie wartość rynkowa pojazdu w przypadku, gdyby właściciel doszedł do wniosku, że sprzedaż samochodu będzie rozwiązaniem sensownym. Zadanie auto kosmetyki to oczyszczenie, wypolerowanie, a do tego zagruntowanie każdego elementu samochodu we wnętrzu. Każdy musi mieć świadomość, że w przypadku, gdy właściciel samochodu się zdecyduje na zlecenie procesu fachowcom, którzy wykorzystują preparaty bardzo wysokiej jakości, cena może być naprawdę wysoka. Jednak pamiętajmy, że auto kosmetyka sprawić może, że auto doprowadzone zostanie do wyjątkowej estetyki.

Jak przebiega auto kosmetyka?

Pierwszy etap to gruntowne mycie, a także czyszczenie karoserii w celu usunięcia dużych ilości nalotów oraz zanieczyszczeń. Fachowcy także będą czyścili uszczelki wokół okien, szyby, elementy wykończeniowe oraz logo samochodu. Poza tym bardzo ważną czynnością jeszcze przed renowacją lakieru samochodowego jest umycie kół, felg, nadkoli oraz zawieszenia. Musimy także wiedzieć, że do mycia lakieru są stosowane miękkie rękawice z mikrofibry, aby zapobiec zarysowaniu karoserii jeszcze przed renowacją lakieru. Fachowcy w tym celu stosują specjalne glinki, które umożliwiają skuteczne usunięcie różnego rodzaju zanieczyszczeń. Nie każdy jednak we, że pominięcie procesu glinkowania może doprowadzić w konsekwencji do utrudnienia polerowania lakieru, a także uzyskania możliwie najwyższej jakości samochodowej polerki.

Kolejny etap to oczywiście kompleksowe oczyszczenie wnętrza. Będzie ono obejmowało takie czynności jak pucowanie, pranie podsufitki oraz tapicerki. Celem tego rodzaju działań jest usunięcie wszelkich zanieczyszczeń oraz także plam. Następnie musi zostać wykonany proces kompleksowy klimatyzowania. Powierzchnie muszą być oczywiście zabezpieczone dobrymi preparatami, których zadaniem będzie ochrona materiałów przed starzeniem, które jest wywołane działaniem promieni UV.