Ochrona lakieru Poznań

Renata

Zastanawiasz się co możesz zrobić aby zabezpieczyć lakier swojego auta? W poniższym artykule wyjaśnimy Ci dlaczego warto powierzyć to zadanie profesjonalistom, którzy pracują w salonie autodetailingowym.

W jaki sposób dochodzi do uszkodzeń lakieru samochodowego?

Lakier samochodowy może zostać zarysowany na wiele sposobów. Może do tego dojść między innymi w sytuacji kiedy mieliśmy wypadek, kolizje lub na przykład obtarcie parkingowe. Co jednak ciekawe, do uszkodzenia lakieru samochodowego w zasadzie nie musi dojść poprzez jakiekolwiek zderzenie z innym samochodem bądź innymi uczestnikami ruchu drogowego. Lakier możemy uszkodzić nawet podczas zwykłej, codziennej jazdy autem. Inne samochody mogą spod swoich kół wypuszczać z dużą prędkością pyły oraz małe kamyczki, które z powodzeniem mogą uszkodzić lakier naszego auta. Kolejnym przykładem może być na przykład padający grat czy ogromny wiatr, który spowoduje na przykład upadek gałęzi prosto na nasz samochód.

 

Co ciekawe, nowoczesne samochody, które dopiero co opuściły salon – niestety nie są odpowiednio zabezpieczane na wypadek właśnie tego typu sytuacji. Rozwiązaniem takiego problemu może być usługa oferowana przez profesjonalne auto SPA, w której lakier zostanie zabezpieczony specjalną powłoką ceramiczną.

Ochrona lakieru samochodowego

Zadaniem powłoki ceramicznej która zostaje nakładana na lakier samochodu nawet na kilka lat – jest zniwelowanie sytuacji, w których mogłoby dochodzić do zarysowań i innych uszkodzeń lakieru samochodowego. Wysokiej jakości posłowi ceramiczne oferowane w Auto SPA Poznań zwiększają twardość lakieru i znacząco poprawiają jego wygląd. Nadają mu szklistość i hyfrofobowość, tym samym pielęgnacja auta i jego mycie jest zdecydowanie prostsza. Powłoki ceramiczne pogłębiają kolor auta, a tym samym przywracają mu świetność z dawnych lat. Chronią również samochód przed czynnikami środowiskowymi czy promieniami UV.

Zadaniem powłoki ceramicznej która zostaje nakładana na lakier samochodu nawet na kilka lat - jest zniwelowanie sytuacji, w których mogłoby dochodzić do zarysowań i innych uszkodzeń lakieru samochodowego

Oprócz samych powłok ceramicznych, które zabezpieczają lakier naszego auta na alta, studia detailingowe oferują również możliwość oklejania auta folią bezbarwną, jako forma dodatkowego zabezpieczenia. Chroni ona szczególnie najbardziej wrażliwe na zarysowania elementy takie jak maska samochodu, bagażnik, drzwi boczne czy na przykład wgłębienie przy klamce. Otwierając drzwi możemy je zarysować na przykład samymi paznokciami bądź pierścionkiem. Co więcej, folia ochronna może być przydatna również wewnątrz samochodu. Na zarysowania narażona jest również elektronika we wnętrzu auta, której w obecnych czasach jest tam całe mnóstwo. Na zarysowania podatne są również elementy w aucie stworzone z tak zwanego piano black, które czasem mamy wrażenie że rysuje się już od samego patrzenia.

Ochrona lakieru Poznań – glancprojekt.pl dotyczy zarówno aut używanych jak i tych nowych, świeżo odebranych z salonu. W przypadku nowych aut zabezpieczymy się przed kolejnymi zarysowaniami, a tym samem łatwiej będzie nam sprzedać samochód i wyższą cenę będziemy mogli za niego pozyskać. W kontekście aut nowych – ochrona lakieru ma równie wysoką wartość. Dzięki niej zachowamy nieskazitelny jego wygląd na dłużej. Nic tak nie boli jak pierwsza rysa na całkowicie nowym samochodzie, więc warto odłożyć ten ból maksymalnie w czasie, a może ustrzec się od niego zupełnie!

Jak widzisz zakres usług jakie oferuje Auto SPA jest ogromny i z pewnością znajdziesz tutaj usługę, która spełni Twoje oczekiwania i potrzeby. Koniecznie sprawdź dostępną ofertę i zadbaj o swój samochód już dziś, to najwyższy moment!