Korekta lakieru samochodowego – zalety auto detailingu

Renata

Jednym z ważniejszych zabiegów kosmetycznych w naszym aucie jest prawidłowa konserwacja lakieru Poznań to miejsce, w którym możemy wykonać tego typu usługę. Auto detailing bo tak nazywana jest fachowo usługa obejmuje szereg działań, które mają na celu odpowiednie zabezpieczenie lakieru przed czynnikami zewnętrznymi. Wraz z wiekiem lakier na samochodzie traci blask, zaczynają pojawiać się rysy i przebarwienia. Skorzystanie z auto detailingu skutecznie pomoże pozbyć się tego problemu nadając blask pojazdowi. O czym warto pamiętać przy wyborze konkretnej firmy?

Auto detailing – co warto wiedzieć?

W pierwszej kolejności warto zastanowić się nad tym, czym dokładnie jest kosmetyka samochodowa i jakie czynności wchodzą w skład takiej usługi.

Auto detailing ma wiele wspólnego z bardzo dokładnym i precyzyjnym myciem samochodu. Pozwala to skutecznie pozbyć się przybrudzeń i zanieczyszczeń. Jedną z podstawowych czynności jest korekta lakieru, która ma za zadanie usunąć niewielkie zarysowania oraz przebarwienia na pojeździe. Dzięki temu znacznie zyskuje na tym ogólny wygląd auta. By wykonać korektę niezbędne będą w tym celu odpowiednie narzędzia, akcesoria oraz środki chemiczne.

Prócz skorygowania wszelkich niedoskonałości lakieru, kolejnym równie istotnym krokiem jest szereg działań, który ma za zadanie zabezpieczyć karoserię na przyszłość.

Wybór usług auto-detailingowych

Usługi auto detailingowe oferowane są zazwyczaj w pakietach, zaczynając od podstawowych, a kończąc na bardzo zaawansowanych pracach przy aucie. Naturalnie, nie musimy decydować się na najlepszy dostępny pakiet, a wszystko jest głównie kwestią potrzeb klienta.

Warto także zwrócić uwagę na stan techniczny naszego samochodu. Być może potrzebne będą jedynie niewielkie korekty, a może niezbędna będzie kompleksowa usługa. Wiadomo także, że wraz z ilością pracy rośnie także cena. W kwestii pakietów warto również zasięgnąć rady specjalistów, którzy najlepiej określą, co będzie odpowiednie w danej chwili.

Car detailing obejmuje szeroki zakres czynności poczynając od czyszczenia i korekty lakieru, a kończąc na czyszczeniu kół, felg i odnowie wnętrza. Przede wszystkim na wstępie dobrze określić dostępny budżet jaki możemy przeznaczyć. Ponadto warto zastanowić się, które z prac będą najpotrzebniejsze dla pojazdu. Na tej podstawie jesteśmy w stanie wstępnie zarysować nasze potrzeby.

Początkowy, gdy prace tego typu były wykonywane jedynie przez profesjonalne firmy ceny były wówczas bardzo wysokie. Aktualnie dostęp do licznych kursów i szkoleń jest bardzo prosty. Ciągle rosnąca popularność auto detailingu sprawia, że coraz to szersze grono amatorów interesuje się tematem. Dzięki temu ceny są znacznie bardziej konkurencyjne, co jest jak najbardziej dobre dla potencjalnego klienta.

Ile kosztuje?

Cena wykonania auto detailingu jest zależna przede wszystkim od zakresu prac. Ceny zaczynają się od kwoty około 600-800 złotych, a kończą nawet na 2-3 tysiącach. Dodatkowy koszt wiąże się jeśli chcemy nałożyć wosk lub powłokę ceramiczną. Wzrostu ceny możemy doświadczyć gdy zdecydujemy się na odnowę środka auta. Zakres kompleksowych prac, który uwzględni korektę lakieru, powłokę ceramiczną, czyszczenie felg i odnowę środka będzie kosztować w górnej granicy trzech tysięcy złotych.

Podsumowanie

Reasumując, auto detailing jest jedną z najlepszych usług jeśli pragniemy odświeżyć wygląd naszego pojazdu. Dotyczy to nie tylko wyglądu zewnętrznego, ale również i środka auta. Na wstępie warto sprecyzować budżet oraz zakres prac jaki chcemy wykonać.